NEDEN ÖLÜYOR ÇOCUKLARIMIZ??Şimdi ben milyonlarca yurttaşın sorduğu/sorması gereken soruyu soruyorum: Evlatlarımız neden ölüyor?

Başlattığınız savaşın stratejik/taktik (ya da başka türlü) askeri/siyasi hedefi nedir?

Bu savaşın sonunda PKK’nin silahlarını atıp teslim olmasını, kendilerini “Türk adaleti”nin şefkatli kollarına bırakmalarını mı bekliyorsunuz?

Yoksa, PKK’nin bütün savaşçılarını tek tek yok edip onları fizik olarak bitirmeyi mi hedefliyorsunuz?

Ya da Kandil dağını dümdüz edecek, sonra da tanklarınızla, toplarınızla gidip oraya Türk bayrağı mı dikeceksiniz?

İsterseniz çerçeveyi biraz daha genişletelim; sizin deyiminizle terörü nasıl bitireceksiniz? Anadolu Kürtlerinin özgürlük, eşitlik, kendi kendilerini yönetme isteklerine, isyanlarına, serhildanlarına nasıl bir son vermeyi düşünüyorsunuz?

Kürt olan ya da Kürt olduğundan kuşkulandığınız TC vatandaşlarını, bir zamanlar Ermenilere yaptığınız gibi zorunlu tehcire mi tabi tutacaksınız?

Yoksa Barzani ile anlaşıp, Bir zamanlar Türkiyeli Rumlara yaptığınız gibi, Türkiye’deki Kürtlerle, Kuzey Irak’taki Türkmenler arasında zorunlu mübadele mi yapacaksınız?

Kürtlerin hepsini Türk olduklarına, “Ne Mutlu Türküm Diyene” demeye ikna etmek için bir sihirli değnek mi buldunuz?

Olmazsa, 20 milyon Kürdü kurşuna mı dizeceksiniz, zehirleyecek misiniz? Bu Kürtlerden nasıl kurtulacaksınız?

Ya da, ne bileyim, belki de aklı evvel bazı “Beyaz Türkler”gibi “Ver kurtul” anlayışını benimseyip, Kürtlerin çoğunlukta olduğu Doğu ve Güneydoğu illerini Kürtlerin yönetimine bırakıp çekilerek, Batı illerinde mutlu mesut yaşamayı mı düşünüyorsunuz? İyi de, İstanbul’da, İzmir’de, Antalya’da, Mersin’de, Adana’da, Konya’da, vs. yaşayan milyonlarca Kürt vatandaşı ne yapacaksınız?

Gerçekten nedir taktiğiniz, stratejiniz, hedefiniz, isteğiniz? Hamaset yanıt değil, bunu bilmek istiyoruz. Neden, ne uğruna ölüyor evlatlarımız?

Eğer “Hain PKK askerimizi, polisimizi şehit ediyor. Biz de onlara misliyle karşılık veriyoruz. Karşılıklı horoz döğüşünü sonuna kadar sürdüreceğiz” gargarasından başka verecek yanıtınız yoksa:

1)     Her şeyden önce yalancısınız,

2)     Devlet yönetmekten, ülkenin geleceği için inisiyatif kullanmaktan acizsiniz,

3)     Bilinçli ya da bilinçsiz katilsiniz.

Gencecik insanlarımızın kanı, canı pahasına; ülkenin zaten kıt olan kaynaklarını bombalarla havaya uçurmak pahasına tuttuğunuz yolun bir sonunun olmadığını görmüyorsanız

1)     Beyinsizsiniz,

2)     Yok eğer görüyor ama yine de devam ediyorsanız vatan hainisiniz.

Her durumda, ülke yönetiminde bulunmanız bu ülke için bir felakettir. Ya toplu olarak intihara gideceğiz, ya da kendimizi sizlerden kurtaracağız.